Nejlepší způsob skladování olivového oleje

Skladování olivového oleje je jedno z nejdůležitějších témat a často se nás na to ptáte, proto je čas na opakování!

Čerstvost je základní, pokud se jedná o extra panenský olivový olej. Čerstvý olej chutná skvěle, žluklý olej nechutná vůbec. Proces správného skladování začíná v okamžiku sklizně a začátku drcení oliv. Od této chvíle se snažíme udržet olivový olej co nejdéle nejčerstvější. Na rozdíl od vína se olivový olej s věkem nezlepšuje. Naopak.

 

Při skladování olivového oleje mějte na paměti, že olej má čtyři nepřátele.

Čas - Čas od chvíle, kdy olivy sklidíme a rozdrtíme k finální spotřebě, by měl být co nejkratší. Jakmile svoji láhev oleje otevřete, snažte se ho spotřebovat dříve než později. Doporučujeme olej zkonzumovat v rozmezí tří až šesti měsíců.

Světlo - Dopad světla na olej musí být co nejvíce minimalizovaný a to po celou dobu.

Teplo - Ideální teplota skladování olivového oleje je pokojová, to znamená kolem 20 stupňů Celsia.

Vzduch - Přísun vzduchu k oleji je potřeba co nejvíce eliminovat stejně jako světlo.

 

Zde jsou typy jak chránit váš olej a zajistit, aby byl co nejčerstvější.

Když nakupujete olivový olej, kontrolujte datum minimální trvanlivosti. Trvanlivost by měla být co nejdelší, alespoň jeden rok. Protože většina olejů dostává trvanlivost 2 roky, můžete snadno dopočítat, kdy byl olej stočený do obalu. Existují i výjimky u vysoce kvalitních olivových olejů, kde se udává trvanlivost pouze 1 rok, takové jsou například oleje Arbeca z naší nabídky.

Uchovávejte olej mimo dosah přímého světla, nejlépe v tmavé skříni nebo skladovacím prostoru. Neuchovávejte ho u okna! Ultrafialové paprsky mohou urychlit zkázu olivového oleje.

Jak jsme už psali, skladujte svůj olivový olej mimo zdroje tepla. Může se poškodit, pokud je vystaven teplu od sporáku nebo trouby, ale i teplem od slunečních paprsků. Váš skladový prostor by tedy neměl být ani v blízkosti těchto zdrojů tepla.

Rovněž zabraňte vystavení oleje působení vzduchu. Vzduch může zhoršit kvalitu oleje a olej začne ztrácet na chuti a vůni. Olej vždy skladujte v uzavřené nádobě! 

A pak je to už jen otázka času. Znepokojuje nás, když slyšíme o lidech, kteří si u nás kupují kvalitní olivový olej nebo nějakou velmi drahou láhev a olej si "šetří" pro zvláštní příležitosti, přitom každý měsíc ztrácí to nejlepší, až nakonec bude olej špatný.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení