O Arbequině

Ačkoliv jde o jednu z nejmenších oliv vůbec, obsahuje velké množství oleje, a proto svoje hlavní využití našla ve výrobě nejkvalitnějších olivových olejů. 

 

Historie

Jméno Arbequina pochází z katalánské vesničky Arbeca ležící v oblasti Les Garrigues, která je dnes chráněnou krajinnou oblastí pro Arbequinu. Byla sem dovezena v 17. století vévodou z Medinaceli. 

 

Agronomická charakteristika

Stromy Arbequiny jsou přizpůsobitelné různým podmínkám klimatu a půdy, ačkoliv nejlépe se ji daří v alkalických půdách. Velmi ji prospívají dlouhá, horká a suchá léta, ale je i mrazuvzdorná a odolná vůči škůdcům. Tato odrůda je vysoce produktivní na olivový olej a začíná se sklízet už v první polovině listopadu. Olivy nedozrávají rovnoměrně, proto se sklízí v několika etapách podle potřeby nebo se před lisováním třídí na nezralé, zralé a přezrálé. 

 

Gastronomie

Olivy Arbequina lze koupit i jako stolní olivy, ale protože mají vysokou koncentraci olivového oleje, používají se převážně k výrobě olejů. Díky nízkému vzrůstu stromů Arbequina se sklízí ručně a poměrně snadno. Olivové oleje vyrobené z Arbequiny jsou obecně máslové, ovocné a mírné sladké chuti s nižším obsahem polyfenolů. Kombinace nízké hladiny polyfenolů a vysokého množství polynenasycených mastných kyselin v porovnání s jinými druhy oliv znamená, že má relativně nižší stabilitu a kratší životnost. To je důvod, proč oleje 100% Arbequina mají pouze 12 měsíců dlouhou minimální trvanlivost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení