Olivový olej se už od dávných dob používá jako způsob hydratace a oživení poškozené kůže. S přibývajícím věkem se naše kůže zhoršuje a její vnitřní a vnější vrstva (dermis a epidermis) je tenčí a tenčí. Stres a stárnutí kůže má za důsledek zhoršení její pružnosti projevující se jako vrásky. Vnější faktory jako jsou například sluneční paprsky, také mohou urychlit proces stárnutí kůže tím, že vytvářejí v těle volné radikály. Dobrá zpráva je, že škody způsobené těmito buňkami lze snížit za pomocí inhibitorů. Na trhu existuje spoustu krémů nebo pleťových vod, které mohou pomoci, ale pokud chcete použít přirozený inhibitor, není jiná možnost nežli sáhnout po olivovém oleji, který má lipidový profil velmi blízký lidské kůži.

Olivový olej má vysoký podíl vitamínů A, D a K stejně jako vitamínu E, který je klíčový v boji proti volným radikálům. Všechny tyto vlastnosti činí z olivového oleje velmi užitečný a přírodní lék v boji proti akné, lupénce, ekzému i seboroické dermatitidě.

Způsoby použití olivového oleje pro zlepšení pokožky:

Peeling

Míchejte olivový olej s mořskou solí a vmasírujte ho do postižené oblasti. Pomůže odstranit odumřelou kůži a obohatí zdravou vrstvu pod ní. Přidáním olivového oleje do koupele můžete hydratovat celé tělo.

Nehty a nehezká kůžička kolem

Extra panenský olivový olej je jednoduchým řešením jak oživit suché nehty a odstranit vysušenou kůžičku v oblasti kolem nehtu. 

Odstraňovač make-upu

Jedna až dvě kapky extra panenského olivového oleje na vatový tampónek pomáhá šetrně a efektivně odstranit make-up bez podráždění na citlivé pokožce. Olivový olej také pomáhá vyhladit vrásky, které se mohou tvořit kolem očí.